Citata Nr. 7549
Aistra . Gyvenimas . Gyvybė . Likimas . Menas . Religija . Sapnas . ŽmogusAistros, nors ir netiesiogiai, padeda išlikti fiziškai. Jos tokios pat stiprios kaipinstinktai, o kartais net ir stipresnės. Jos suformuoja pagrindą žmogui domėtis gyvenimu, jo entuziazmui, jauduliui; jos yra medžiaga, iš kurios atsiranda ne tik sapnai, bet ir menas, religija, mitai – visa, dėl koverta gyventi.
Citata Nr. 7377
Bendravimas . Kalba . Laikas . Pasaulis . Sapnas . ŽinojimasTalmude rašoma: „Nesuprasti sapnai – tarsi neatplėšti laiškai“. Iš tiesų, ir sapnai, ir mitai yra svarbios bendravimo su pačiu savimi priemonės. Jei nesuprasime kalbos, kuria jie parašyti, nesužinosime daug ko, ką žinome ir sakome sau tomis valandomis, kai nemanipuliuojame išoriniu pasauliu.
Citata Nr. 6630
Jausmas . Laikas . Sapnas[sapne] … nuoseklumas laike išreiškia augantį to paties jausmo intensyvumą.
Citata Nr. 6123
Pinigai . Sapnas… norėdami iki galo suprasti sapną, privalome jį aiškinti ir kaip reakciją į reikšmingus įvykius, įvykusius prieš susapnuojant sapną.
Citata Nr. 5729
Sapnas[sapne] … į tą patį vaizdinį sujungiami tik tie elementai, kurių emocinis turinys yra toks pat.
Citata Nr. 5402
SapnasTik dėl to, kad pabudome, ir suprantame, jog sapnavome. Sapne niekada nemąstome, ar tai sapnas, ar tikrovė.
Citata Nr. 5203
Sapnas . Žmogus… kiekviename iš mūsų slypi baisių, laukinių, įstatymams priešingų troškimų rūšis – net ir tuose žmonėse, kurie atrodo labai santūrūs. Tai rodo sapnai.
Citata Nr. 4910
Gyvenimas . SapnasBe judėjimo gyvenimas tik letargo sapnas.
Citata Nr. 4484
Sapnas . ŽmogusKiekviename iš mūsų slypi baisių, laukinių, įstatymams priešingų troškimų rūšis – net ir tuose žmonėse, kurie atrodo labai santūrūs. Tai rodo sapnai.
Citata Nr. 3596
SapnasSapnas turi savo visatą, savo geografiją, savo geometriją ir savo kalendorius.
Citata Nr. 2836
SapnasSapnai – tai karališkas kelias į pasąmonę.
Citata Nr. 1995
Baimė . Gyvenimas . Sapnas . SielaSapnai yra tarsi mikroskopas, pro kurį mes žvelgiame į užslėptus sielos išgyvenimus. Palyginti nereikšminga tendencija iš sudėtingos troškimų ir baimių visumos sapne gali būti parodyta tokia pat svarbi, kaip ir kita, kuri sapno autoriaus psichinėje sistemoje yra daug reikšmingesnė.
Citata Nr. 1903
Sapnas . ŽmogusKodėl žmogus nepripažįsta savo ydų? Todėl, kad jis vis dar skendi jose. Tai tas pats, kaip reikalauti iš miegančiojo pasipasakoti sapną.
Citata Nr. 1793
Idėja . Knyga . Konfliktas . Laikas . Pinigas . Sapnas . Žodis1903 m. dar kartą į rankas paėmiau „Sapnų aiškinimą“ ir atradau sąsajų su mano paties idėjomis. Kas mane labiausiai sudomino šioje knygoje, tai iš neurozių psichologijos kilusios sąvokos „išstūmimo mechanizmas“ pavartojimas tyrinėjant sapnus. Man tai buvo svarbu, nes žodžių asociacijos eksperimentų metu dažnai susidurdavau su išstūmimo reiškiniu. Į kai kuriuos žodžius-dirgiklius pacientai arba nerasdavo jokio asociatyvaus atsakymo, arba pateikdavo jį tik po neįprastai ilgo reakcijos laiko. Kaip vėliau paaiškėjo, tai atsitikdavo kiekvieną kartą, kai žodis-dirgiklis paliesdavo kokią nors dvasinę žaizdą ar vidinį konfliktą.
Citata Nr. 1709
Idėja . Pasaulis . Religija . SapnasTik susipažinęs su alchemija, supratau, kad pasąmonė yra procesas ir kad ego santykis su pasąmonės turiniais tampa tikrojo kitimo arba psichės vystymosi priežastimi. Individualiais atvejais šį vystymąsi galima įžiūrėti sapnuose ir fantazijose. Kolektyviniame pasaulyje jis užfiksuotas įvairiose religijų sistemose ir simbolių evoliucijoje. Išstudijavęs individualius bei kolektyvinius kitimo procesus ir supratęs alcheminius simbolius, aš atradau pagrindinę mano psichologijos idėją – individuacijos procesą.
Citata Nr. 1543
Jausmas . Sapnas… vaizdinys, regėtas sapne, yra kažkokio jūsų patirto jausmo simbolis.
Citata Nr. 1459
Jausmas . Meilė . Sapnas . ŽodisTodėl byloja meilė daug tikriau, kur žodžių maža, o jausmų daugiau! – „Vasarvidžio nakties sapnas“.
Citata Nr. 1212
Menas . SapnasŠtai kas siejo sapną ir aukščiausios prabos meno kūrinį: paslaptis.
Citata Nr. 925
Karas . SapnasPirmojo pasaulinio karo metu kareiviai fronte daug dažniau sapnuodavo namus nei mūšių scenas. Karo psichiatrai laikėsi principo, jog kareivius, kurie per dažnai sapnuoja karo vaizdus, reikia išsiųsti namo,nes jie psichiškai nebegali atsispirti išorės įspūdžiams.
Citata Nr. 814
Filosofija . Sapnas . ŽmogusSapną papasakos tik pakirdęs žmogus, o ydas pripažins tik sveikstantis. Tad pabuskime, kad galėtume pasmerkti savo paklydimus! Tik filosofija mus pažadins, tik ji išblaškys sunkų sapną. Jai visas atsiduok. Tu jos vertas, o ji verta tavęs, pulkite viens kitam į glėbį. Nuo visų kitų dalykų atsisakyk narsiai ir atvirai. Negalima būti filosofu kartkartėmis.