Category: Pinigas

Citata Nr. 1793

1903 m. dar kartą į rankas paėmiau „Sapnų aiškinimą“ ir atradau sąsajų su mano paties idėjomis. Kas mane labiausiai sudomino šioje knygoje, tai iš neurozių psichologijos kilusios sąvokos „išstūmimo mechanizmas“ pavartojimas tyrinėjant sapnus. Man tai buvo svarbu, nes žodžių asociacijos eksperimentų metu dažnai susidurdavau su išstūmimo reiškiniu. Į kai kuriuos žodžius-dirgiklius pacientai arba nerasdavo jokio asociatyvaus atsakymo, arba pateikdavo jį tik po neįprastai ilgo reakcijos laiko. Kaip vėliau paaiškėjo, tai atsitikdavo kiekvieną kartą, kai žodis-dirgiklis paliesdavo kokią nors dvasinę žaizdą ar vidinį konfliktą.

Citata Nr. 1689

Mūsų pirmykščiai protėviai bijojo perkūno ir žaibo, tigro ir žemės drebėjimo, viduramžių protėviai – kalavijo, plėšikų, epidemijų ir Dievo, o mes drebame prieš paprasčiausius popierėlius – pinigus ir dokumentus.

Citata Nr. 1576

Pirkdami akcijas skirkite tam tiek pat laiko kaip ir pirkdami panaudotą automobilį!

Citata Nr. 1553

Viskas pigu, ką galima sutvarkyti už pinigus.

Citata Nr. 1511

Pinigai valdo ne pasaulį, o pasaulio vyriausybes.

Citata Nr. 1399

Kultiniai veiksmai yra žmogaus atsakymas ir reakcija į Dievo veikimą žmonių atžvilgiu, bet galbūt ne tik tai. Jais aktyviai siekiame paveikti dievybę, tai tam tikra maginė prievarta. Žmogus jaučiasi galįs lygiavertiškai atsakyti į visagalį Dievo poveikį ir atsilyginti Jam kai kuo, atitinkančiu Jo paties esmę. Ši žmogaus galia pagimdo išdidų jausmą, kuris žmogiškąjį asmenį išaukština iki metafizinio veiksmo.

Citata Nr. 1392

Visa birža priklauso tik nuo to, ar yra daugiau akcijų nei idiotų, ar daugiau idiotų nei akcijų.

Citata Nr. 1316

Kas neturi akcijų, kai jų kursas krenta, tas jų neturi ir kai kursas kyla.

Citata Nr. 1206

Kostolanio „4 G“: Geld (pinigai), ir nuosavi, o ne pasiskolinti, Gedanken (mintys), savos, o ne kažkokių biržos ekspertų, Geduld (kantrybė), kadangi biržoje skaičiuojama taip: 2 + 2 = 5 – 1, Glück (laimė), kurios, deja, turi ne kiekvienas.

Citata Nr. 1078

Žmogus, kuris prisiriša prie turto, gyvena apimtas turto rūpesčių, išties yra didelis vargšas. Jeigu jis savo pinigais tarnauja kitiems, tuomet jis turtingas, labai turtingas.

Citata Nr. 988

Pinigai, kuriuos turi, – laisvės įrankis; tie, kurių vaikaisi, – vergijos įrankis.

Citata Nr. 700

Kas nepažįsta tipo, atsidėjusio vien pinigų kalimui, siekiančio pragyvenimo priemonių ir pamirštančio patį gyvenimą. Pinigų kalimas tampa savitikslis. Toks žmogus turi daug pinigų, šiems pinigams dar keliami tikslai, tačiau paties žmogaus gyvenimas jau neturi jokio tikslo.

Citata Nr. 638

Kas nori gerai valgyti, perka akcijas; kas nori gerai miegoti, perka obligacijas.

Citata Nr. 637

Keistas dalykas, bet kartais jau iš to, kaip žmonės lanksto pinigus, galima spręsti, ar jie tvarkingi ir dori, ar ne.

Citata Nr. 574

Pamąstykite apie aliuminio akcijas. („Kosto“ mintis Audi reklamoje devintame dešimtmetyje)

Citata Nr. 566

Pinigai – karo varomoji jėga.

Citata Nr. 456

Iš tiesų daugelis skursta tik todėl, kad pinigus, kuriuos turėjo, išleido vien tam, idant laikinai atsikratytų kamuojančio nuobodulio.

Citata Nr. 424

Kas turi daug pinigų, tas gali spekuliuoti; kas turi mažai pinigų, tas neturėtų spekuliuoti; kas pinigų apskritai neturi, tas privalo spekuliuoti. – Menas mąstyti apie pinigus.

Citata Nr. 384

Už pinigus neįsigysi to, ko reikia sielai.

banner