Citata Nr. 7727
Kūryba . Likimas . MokslasPalikti pirmtakų mokslus ir naujų nekurti – tai tartum kurti naujus mokslus ir nepalikti jų niekam.
Citata Nr. 7717
Malda . Mokslas . RamybėRamybė bažnyčioje prieš prasidedant pamaldoms man patinka daugiau už bet kokį pamokslą.
Citata Nr. 7627
Gyvenimas . Mokslas . Tikslas . ŽmogusVisų mokslų tikrasis ir dėsningas tikslas – teikti žmonių gyvenimui naujus išradimus ir gėrybes.
Citata Nr. 7410
Dora . Įprotis . Išmintis . Laikas . Mintis . Mokslas . ProtasDorybė yra dviejų rūšių: proto ir būdo. Proto dorybė dažniausiai kyla ir plėtojasi iš mokslo, todėl jai reikia patyrimo ir laiko; būdo dorybę įgyjame per įprotį (…) išmintį, protinį išprusimą ir supratingumą vadiname proto dorybėmis, o kilniaširdiškumą ir nuosaikumą – būdo dorybėmis.
Citata Nr. 7323
Kalba . Mintis . Mokslas . Protas . ŽmogusKartais girdėti samprotaujant, kad klasikos studijavimas galiausiai užleisiąs vietą moderniesiems ir praktiškiesiems mokslams, tačiau žingeidus protas visuomet sieks klasikos, kad ir kokia kalba ir kaip seniai ji būtų parašyta. O kas yra klasika, jei ne užrašytos kilniausios žmogaus mintys? Klasikai yra vieninteliai išlikę orakulai ir jie turi tokius atsakymus į pačius šiuolaikiškiausius klausimus …
Citata Nr. 7251
MokslasMokslas aiškina tai, kas funkcionuoja, o ne tai, kas yra. Pvz.: kodėl esama skirtingų gėlių rūšių, o ne vienos?
Citata Nr. 7135
MokslasDabar kiekvienas gali manytis esantis artimas. Ir kiekvienas taip manosi. Skirtumas tik toks, kad kadaise tu gyvenai tarp artimųjų, gimdavai giminės glėbin. Dabar tai tik apsimestinis požiūris, kaip mokytojų pirmąją mokslo metų dieną. Bet ką jie iš tikro žino apie artumą, jie, kas nėra artimieji?
Citata Nr. 7074
Mintis . Mokslas . PasaulisMokslas – tai nenuilstamas ilgaamžis minties siekis susisteminti visus pažintinus pasaulio reiškinius.
Citata Nr. 7072
Bendravimas . Dėmesys . Gyvybė . Malda . Mokslas . Motyvacija . Pasaulis . ŽmogusJūs gausinate it tobulinate masinio naikinimo ginklus, o popiežius keliauja po pasaulį maldaudamas lyderius uždėti apynasrį beatodairiškai pažangai. Jūs klonuojategyvas būtybes, o Bažnyčia ragina apmąstyti moralines šių veiksmų pasekmes. Jūs raginate žmones bendrauti telefonu ir vaizdo ekranuose ir kompiuterinio ryšio kanalais, o Bažnyčia atveria savo duris ir kviečia mus tiesioginiam bendravimui, kuriam ir esame skirti. Jūs žudote negimusius kūdikius dėl mokslo pasiekimų, leisiančių išgelbėti kitų žmonių gyvybes, o Bažnyčia siekia atkreipti jūsų dėmesį į principinį šios motyvacijos ydingumą.
Citata Nr. 7007
Išmintis . Laikas . Menas . Mokslas . Tikėjimas . ŽmogusMūsų laikais laukiame gydymo iš mokslo. Gydytojas turįs būti mokslininkas. Ir kuo platesnis jo mokslas, tuo geriau jis galėsiąs gydyti. Tik jaučiant, kad to nepakanka, sakoma gydytojas turįs būt ir menininkas. Vis dėlto ir to neužtenka. Naudingu yra abu, taip mokslas kaip menas, bet gydymo galia tėra tiktai gyviausias žmoniškumas. Geriausias gydytojas todėl visuomet bus taurusis, išmintingasis žmogus, iš kurio spindi gal jau ir pats dieviškumas. Apie tokį gydytoją padavimai sako, kad jis gydęs stebuklingu būdu. Bet ir pats iš ligų ir viso pikto išvaduotojas sakė: „Tavo tikėjimas tave gelbėjo!“
Citata Nr. 6785
Mokslas . ProtasMan sunku būtų suprasti mokslininką, kuris nepripažintų šios visatos esme esant Aukščiausiąjį Protą, taip pat sunku būtų suprasti teologą, kuris paneigtų mokslo pažangą.
Citata Nr. 6742
Asmenybė . Dora . Kalba . Menas . Mokslas . Pasaulis . Žmogus . ŽodisKalba tarnauja mokslui, menui ir dorai. Savo kalba žmogus savinasi pasaulį, jo įspūdžius pagaudamas žodžiais. Kalbėdamas kiekvienas žmogus padaro ryškią savo asmenybę, ir todėl jis yra nors mažas menininkas. Vėl kalba žmogus apsireiškia ir žmogumi. Kalboj žmonių santykiai pasidaro regimais ir girdimais.
Citata Nr. 6735
Laimė . Mokslas . Siela . Tiesa . ŽmogusTiesa, šiandieninė politinė padėtis, o taip pat baisūs, netgi demoniški mokslo laimėjimai mums kelia slaptą šiurpą ir neaiškias nuojautas, tačiau mes nežinome ką daryti, ir tik labai mažai kas padaro išvadą, kad šį kartą pavojuje atsidūrė seniai pamiršta žmogaus siela.
Citata Nr. 6690
Menas . MokslasKulinarija tampa menu, kilniuoju mokslu.
Citata Nr. 6323
Kultūra . Mokslas . Nelaimė . Pasaulis . Siela . Tauta . VertybėNorint tinkamai ką nors įvertinti, reikia visada surasti tokį požiūrio tašką, kuris nebūtų tiesiogiai susijęs su vertinamuoju dalyku. Tai ypač pasakytina apie psichologinius klausimus, kurių atžvilgiu mes natūraliai būname šališkesni nei bet kurioje kitoje mokslo šakoje. Pavyzdžiui, kaip galime suvokti savo nacionalinius ypatumus, jei niekada neturėjome galimybės pažvelgti į savo tautą iš šalies? Iš šalies reiškia kitos tautos akimis, bet tam reikia gerai pažinti svetimos kultūros kolektyvinę sielą. Šio asimiliacijos proceso metu paprastai susiduriame su visais tais nepakenčiamais dalykais, kurie sudaro nacionalinius prietarus ir ypatumus. Visa, kas mus erzina kituose, gali padėti mums pažinti save. Angliją tik tuomet suprantu, kai matau, kuo aš, kaip šveicaras, joje išsiskiriu. Europą, mūsų didžiausią problemą, suprantu tik tuomet, kai pamatau, kuo aš, kaip europietis, pasaulyje išsiskiriu.
Citata Nr. 6191
MokslasStebėk žvaigždes ir iš jų mokykis.
Citata Nr. 6146
Gyvenimas . Mokslas . Pasaulis . ProtasNors esu universiteto dėstytojas, tinklaraščių pasaulis yra mano intelektiniai namai. Akademinio rašymo sritis atrodo per daug siaura ir varžanti. Tinklaraščiai yra naujasis proto pasaulis – žemė, kur mokslas susitinka su sveiku protu, o logika su gyvenimu.
Citata Nr. 6100
Istorija . MokslasIstorija yra mokslas apie dalykus, kurie yra ne pakartoti.
Citata Nr. 6085
Istorija . MokslasIstorija yra mokslas apie tai, ko nebėra ir nebus.