Citata Nr. 7484
KlaidaNiekas taip nepamoko kaip savo klaidos suvokimas. Tai viena iš pagrindinių saviauklos priemonių.
Citata Nr. 7469
Gamta . Klaida . Pinigai . ŽmogusKaip ant to paties medžio neįmanoma rasti dviejų visiškai identiškų lapų, taip neįmanoma rasti dviejų absoliučiai vienodų žmonių. Gamta tokia turtinga, o stimulų, instinktų ir klaidų įvairovė tokia plati, jog neįmanoma dviem asmenims būti visiškai tapatiems. Todėl kalbėjimas apie tipus tėra intelektualinė priemonė, skirta lengviau suprasti individų panašumus. Mums lengviau spręsti apie žmogų, jei naudojamės intelektualine klasifikacija, tokia kaip tipai, ir tyrinėjame jos būdingus bruožus. Vis dėlto taip darydami mes neįsipareigojame vartoti tą pačią klasifikaciją visais atvejais; mes vartojame tą, kuri mums labiausiai padeda išryškinti tam tikrą panašumą. Žmonės kurie rimtai žiūri į tipus ir klasifikacijas, kartą įdėję kurį nors individą į tam tikrą skyrelį, nebežino kaip jį iš ten ištraukti … taigi žmonių klasifikavimas į tipus gali sukelti sumaištį, jei nesuvoksime, kad tipai – tai tik patogios abstrakcijos.
Citata Nr. 7369
Kalba . Klaida . Žmogus… visai ne žmonių kaltė, kad jie kitaip apie tai kalba. Yra dalykų kurių neįmanoma išreikšti, o kas vis vien apie juos kalba, negali išvengti klaidų.
Citata Nr. 7348
Garbė . Klaida . ŽmogusNe klaidos taisymas, o atkaklus jos laikymasis žemina bet kurio žmogaus ar žmonių organizacijos garbę.
Citata Nr. 6967
KlaidaNuo mažų klaidų lengva pereiti prie didelių ydų.
Citata Nr. 6885
Išmintis . Klaida . Menas . Mintis . Pažinimas . Protas . Siela . Tiesa… pagrindinės formos, kuriomis siela teigdama arba neigdama pažįsta tiesą, yra penkios: menas, mokslinis pažinimas, supratingumas, išmintis ir protas. Čia neįeina spėjimas ir nuomonė, nes jie gali klysti.
Citata Nr. 6845
Klaida . Laikas . ŽmogusBijau, kad man nepakaks laiko. Užtektinai laiko, kad suprasčiau, kokie iš tikrųjų yra žmonės, ir kad jie suprastų mane. Bijau skubotų sprendimų ir klaidų, kurias visi daro. Joms ištaisyti reikia laiko. Bijau vietoj filmų matyti tik nuotraukas.
Citata Nr. 6734
Klaida . ŽmogusKlysti – žmogiška (lot. errare humanum est). – (Cicero, Philippica XII, 2).
Citata Nr. 6715
Klaida . VyrasJei bendraudami nuolatos klystame, tai iš tų klaidų randasi daugiau pelenų negu šilumos. Daugybė vyrų man prisipažįsta, kad jie vengia užmegzti naujus santykius, nes bijo, kad ir šį kartą (kaip dešimt ar dvylika kartų pirmiau) jie virs pelenais. Tačiau jauniems vyrams pelenų vis negana.
Citata Nr. 6696
Įprotis . Kalba . Klaida . Vaizduotė . ŽmogusTegul kiekvienas jūsų savo vaizduotėje, tarytum dvasios veidrodyje, pamato visas savo klaidas ir blogus įpročius, kad galėtų juos iš eilės išstumti ir užpildyti naujais, naudingais dalykais. Kiekvieną savaitę skirk kuriai vienai savo klaidai. Pav., jei kalboje ar santykiuose su žmonėmis esi nepastovus, tai parašyk ant lentelės „esu pastovus“ ir tai skaityk tau žinomu būdu visą savaitę.
Citata Nr. 6647
Gyvenimas . KlaidaGyvenimas praleistas darant klaidas yra ne tik garbingas, bet ir daug naudingesnis už gyvenimą praleistą nieko nedarant.
Citata Nr. 6544
KlaidaGeriau dukart paklausti kelio nei sykį paklysti.
Citata Nr. 6523
Klaida . Nesėkmė . Sėkmė . SunkumasSavanaudiška paklaida yra mūsų tendencija savo sėkmę aiškinti vidinėmis savybėmis, tokiomis, kaip sugebėjimai ir pastangos, o savo nesėkmes – išorinėmis aplinkybėmis, tokiomis, kaip užduoties sunkumas.
Citata Nr. 6279
Klaida . ŽmogusAlimentai – bauda, kurią mokėti tenka vienam už dviejų žmonių klaidą.
Citata Nr. 6177
Klaida . Moteris . VyrasBendra vyrų ir moterų klaida: netekę originalo ieškom kopijos.
Citata Nr. 6012
Klaida . Laimė . ŽmogusLaimingas tas, kuris nuolat pastebi savo klaidas ir nuolat stengiasi jų atrasti; toks žmogus pasieks tobulybę.
Citata Nr. 5946
Kalba . Klaida . Laikas . Menas . Vertybė . Visuomenė . ŽmogusKalbant apie socialinį tikslingumą reikia nurodyti klaidą, kuriai psichoterapijos srityje pirmiausiai pasidave individualioji psichologija, būtent klaidingą požiūrį, kad tik socialiai korektiškas žmogaus elgesys vertingas. Požiūris, kad vertinga tik tai, kas naudinga visuomenei, neišlaiko kritikos. Jis labai nuskurdintų žmogaus būtį vertybių požiūriu. Juk nesunku nurodyti ištisas sritis individualių vertybių, t. y. tokių, kurias įgyvendinti galima ir net reikia anapus bet kokios bendruomenės ir nepriklausomai nuo jos.