Citata Nr. 6361
Ateitis . Ekonomika . Pasaulis . Teisingumas . ValdžiaEkonomiškai kapitalizmas engia kaupimu. Jis engia tuo, kas jau sukaupta, kaupia didindamas save, ir, kuo daugiau kaupia, tuo labiau išnaudoja. Marxas neįsivaizdavo kitos išeities iš šio užburto rato, išskyrus revoliuciją. Jai įvykus, manė jis, kaupimas bus reikalingas tik tiek, kad užtikrintų visuomeninę gamybą. Tačiau revoliucija savo ruožtu industrializuojasi, ir tada tampa aišku, kad kaupimas priklauso ne nuo kapitalizmo, o nuo pačios technikos ir kad mašina galiausiai šaukiasi mašinos. Bet kokia bendrija siekia kaupti, o ne leisti savo pajamas. Ji kaupia, kad augtų pati ir didintų savo galią. Kad ir kokia būtų ši bendrija – buržuazinė ar socialistinė, – ji atideda teisingumą ateičiai, kad padidintų savo galią. Tačiau viena jėga susiduria su kitomis jėgomis. Ji apsirūpina technika ir apsiginkluoja, nes ir kitos daro tą patį. Ji nesiliauja kaupti ir tai darys tol, kol jai nepavyks vienai valdyti pasaulio.
Citata Nr. 6092
Darbas . Ekonomika . Malonumas . SunkumasSocioekonomikos dėsnis: Hierarchinėjesistemoje darbo užmokestis auga atvirkščiaiproporcingai darbo sunkumui ir nemalonumui.(Variacija: Hierarchinėje sistemoje darboužmokestis tiesiogiai proporcingas atliekamo darbo įdomumui ir lengvumui.)
Citata Nr. 3212
Ekonomika . ŽmogusVerslininkas – tai ekonomiškai energingas žmogus, pasinaudojantis bet kokia galimybe gauti maksimalios naudos.
Citata Nr. 2604
EkonomikaTikroji taupumo prasmė – protinga ekonomija savo savanaudiškumui užtikrinti.
Citata Nr. 2292
Ekonomika . Pasaulis . PraeitisPasaulio ekonomika – ne vakarėlis, kuriame kiekvienas atsipjauna gimtadienio torto gabalą; ji labiau primena vakarėlį, į kurį kiekvienas atsineša savo patiekalą.
Citata Nr. 463
Ekonomika . MokslasDalį, ką aš žinau apie ekonomiką ir finansus, išmokau ne universitetuose arba iš žinynų, bet džiunglėse. Žinoma, užmokestis už mokslus buvo didesnis nei tai man būtų kainavę Harvarde.