Citata Nr. 6661
Abejonė . Aistra . Bausmė . Gyvenimas . Knyga . Kūryba . Laisvė . Meilė . Pasaulis . Tikslas . Visuomenė . ŽmogusŠioje knygoje mėginama išsiaiškinti nekrofilijos aistros prigimtį ir ją skatinančias socialines sąlygas. Išvada bus tokia: pagalba neabejotinai gali ateiti tik per radikalias permainas mūsų socialinėje ir politinėje struktūtoje, kurios sugrąžintų žmogui svarbiausią vaidmenį visuomenėje. Kvietimas laikytis "įstatymo ir tvarkos" (o ne gyvenimo ir kūrybos), reikalavimas griežtesnių bausmių nusikaltėliams, taip pat kai kurių "revoliucionierių" smurto ir naikinimo manija yra tik dar keli papildomi pavyzdžiai, rodantys, kokia gali„nga nekrofilijos trauka šiuolaikiniame pasaulyje. Mums reikia sukurti sąlygas, kurios žmogaus – šios neišbaigtos ir netobulos būtybės augimą turėtų kaip svarbiausią visų socialinių pertvarkymų tikslą. Tikra laisvė ir nepriklausomumas bei galas bet kokių formų išnaudotojiškam valdymui yra sąlygos sutelkti gyvenimo meilę, kuri yra vienintelė jėga, galinti nugalėti meilę tam, kas negyva.
Citata Nr. 5707
Bausmė . Siela . Teismas . Viltis . Žmogus… išniekinta žmogaus prigimtis ir nusikaltusi širdis pačios už save žiauriau keršija negu bet kuris žemiškasis teismas! Negana to: teismas ir žemiškoji bausmė netgi palengvina prigimties skirtą bausmę, netgi būtinai reikalingi panašiais atvejais nusikaltėlio sielai, nes gelbsti ją nuo nevilties …
Citata Nr. 5141
Bausmė . Tikslas . Vertybė . VisuomenėSocializacijos tikslas yra toks vertybių perteikimas visuomenės nariui, kad jis pats (be išorinių bausmių/paskatinimų) reguliuotų savo elgesį pagal tas vertybes.
Citata Nr. 5130
Bausmė . Pasitikėjimas . TikėjimasFizinės bausmės, kirčiai per veidą, barimas – visa tai žaizdos. O smūgiai kurie menkina savigarbą, gniuždo didybę, paniekina polėkį, nuodija ir niokoja pasitikėjimą savimi, žeidžia dvasią, žlugdo ir naikina savimonę, – tai yra teršalai. Jie kenkia, jie žaloja.
Citata Nr. 5090
Bausmė . Praeitis . ŽmogusNeužmušinėtume net kandančių ar smogiančių gyvačių bei vandens angių, jei galėtume prijaukinti ar padaryti nepavojingas ir mums, ir kitiems. Taigi ir žmogui skirkime atpildą ne todėl, kad nusidėjo, bet kad nenusidėtų, kad bausmė būtų susijusi ne su praeitimi, o su ateitimi. Įstatymas ne rūstauja, o apsaugo.
Citata Nr. 4460
BausmėBausti nesugebantis teisėjas galų gale tampa nusikaltėlio bendrininku.
Citata Nr. 4086
BausmėVerčiau rinkis bausmę negu šlykščią naudą, nes pirmoji įskaudins vieną kartą, o antroji skaudins visą amžių.
Citata Nr. 3880
Bausmė . Dievas . ProtasKą Dievas sumano nubausti, iš to atima protą.
Citata Nr. 3721
Bausmė . Bendravimas . Dėmesys . Meilė . Pasaulis . Siela . Skausmas . Tėvas . Ugdymas . Vaikas . Valdžia . VertybėTėvų žiaurybės – tai ne tik mušimas (nors 90 procentų dabartinių pasaulio gyventojų vaikystėje buvo mušti), bet ir – gal net svarbiau – draugiško dėmesio stoka, bendravimo stoka, vaikų poreikio ir sielos skausmo nepaisymas, beprasmės, iškrypėliškos bausmės, lytinis išnaudojimas, piktnaudžiavimas besąlygiška meile, emocinis šantažas, savivertės žlugdymas ir įvairiausi valdžios naudojimo būdai. Sąrašas begalinis. Blogiausia, kad vaikas turi išmokti visa tai vertinti kaip normalų elgesį, nes kitokio jis nežino. Kiekvienas vaikas besąlygiškai myli tėvus, kad ir ką jam darytų.
Citata Nr. 2952
Bausmė . GamtaGamtoje nėra nei apdovanojimų, nei bausmių – yra tik pasekmės.
Citata Nr. 2923
Bausmė . KūrybaManoma, jog svarbu sukurti aplinką mokykloje (idealiu atveju ir namuose), kuriai, pirma, netrūktų suaugusiųjų skleidžiamos šilumos, tikro domėjimosi ir įsitraukimo į veiklą, o antra – būtų aiškios nepriimtino elgesio ribos. Trečia – nepaisymo ir taisyklių nesilaikymo atvejais turi būti nuosekliai taikomos nepriešiškos ir ne fizinės bausmės.
Citata Nr. 2519
Bausmė . NusikaltimasGėdinga ne bausmė, gėdingas nusikaltimas
Citata Nr. 2400
Bausmė . Mirtis . SkurdasMirties bausmė savo esme yra lygiai toks pats neteisingas vaistas prieš nusikalstamumą, kaip ir labdara yra neteisingas vaistas prieš skurdą.
Citata Nr. 2314
Bausmė . Darbas . Dora . ŽmogusUtopiečiai ne tik bausmėmis atgraso žmones nuo piktų darbų, bet kviečia juos į dorybę, rodydami ir garbingus poelgius.
Citata Nr. 1907
Bausmė . Dievas . Grožis . Kūnas . VyrasJei vyras nepažino moters kūno grožio – tai jau Dievo bausmė.
Citata Nr. 1724
Bausmė . Sąžinė . ŽmogusKai įstatymais siekiama paklusnumo, o bausmėmis – tvarkos, tada žmonės, mėgindami išvengti įstatymų ir bausmių, praranda bet kokį sąžinės jautrumą.
Citata Nr. 1538
Bausmė . Darbas . Idėja . Kūnas . Nusikaltimas . Sąžinė . Visuomenė . ŽmogusVisi šitie trėmimai į darbus, o anksčiau dar ir kūno bausmės, nieko nepataiso, bet, svarbiausia, beveik nė vieno nusikaltėlio ir neatgraso, ir nusikaltimų skaičius ne tik nemažėja, bet juo toliau, juo didėja. Juk turite su tuo sutikti. Ir, vadinasi, išeina, kad visuomenės negalima apsaugoti, nes kad ir amputuojamas mechaniškai pavojingas jos narys ir ištremiamas toli, kad nė akys jo nematytų, jo vietoje tučtuojau atsiranda kitas nusikaltėlis, galbūt ir du kiti. Jei kas tikrai saugo visuomenę netgi mūsų metu ir netgi patį nusikaltėlį pataiso ir padeda jam tapti kitu žmogumi, tai ir vien tiktai … sąžinės balsas.
Citata Nr. 1477
Bausmė . Blogis . Įprotis . Malonumas . MintisPaprasčiausiai pratindamasis mintyse sieti malonumą su gerais įpročiais, o bausmę – su blogais, greitai pamiršti savo silpnybes.
Citata Nr. 1169
BausmėTeisinga bausmė nedarniai giedančiam yra išmokyti jį dermės.
Citata Nr. 1015
BausmėAtleisti vyriškiau negu bausti. Silpnas negali atleisti. Atlaidumas yra stipriojo savybė.