Category: Baimė

Citata Nr. 7833

Drąsiai kvestionuok net ir Dievo egzistavimą, kadangi jei jis egzistuoja – turi labiau vertinti protingą tikėjimą, nei kilusį iš aklos baimės.

Citata Nr. 7622

Iš tiesų Kristaus vieta – tarp poetų … Šelis ir Sofoklis – jo bičiuliai. Tačiau ir visas jo paties gyvenimas – nuostabiausia iš poemų. Jei spręsime pagal tai, kuri iš poemų sužadintų daugiau „gailesčio ir baimės“, tai šiai neprilygtų nė viena graikų tragedija.

Citata Nr. 7569

Tai, ko bijai tikrovėje niekada nebūna taip baisu. Baimė, kurią tu kaupi savo mintyse, yra baisesnė už tai, kas egzistuoja tikrovėje.

Citata Nr. 7522

Kai pasiduodi siaubo baimei, pajunti baimės siaubą.

Citata Nr. 7519

Žmogui, nebijanciam tiesos, nera ko bijoti melo.

Citata Nr. 7383

Šį principą naudoja šiuolaikiniai psichologai nepageidaujamiems įpročiams pašalinti. Jie siūlo savo pacientams koncentruotis į priešingas savybes. Jeigu jūs patiriate baimę, negaiškite laiko bandydami ją nuslopinti, geriau ugdykite Drąsos savybę, ir baimė išnyks.

Citata Nr. 7366

Taigi, jei valdovas negali neskriausdamas savęs pagarsėti dosnumu ir jei jis yra protingas, tai turi per daug nesibijoti šykštuolio vardo, nes ilgainiui, kai valdiniai pamatys, jog dėl taupumo jam užtenka savo pajamų ir jis pajėgia apsiginti nuo užpuolikų bei leistis į žygius neapkraudamas jų papildomais mokesčiais, jam prigis dosnaus valdovo vardas.

Citata Nr. 7363

Draugaudami ir mylėdami mes dažnai daugiau baimės patiriame iš to, ko nežinome, negu iš to, ką žinome.

Citata Nr. 7332

Vienintelis dalykas, kurio turime bijoti, – tai pat baimė.

Citata Nr. 7311

Įsidėmėkite: anapus baimių jūs atrasit sėkmę.

Citata Nr. 7224

Visos pramogos yra sugalvotos stengiantis nuslopinti mirties baimę.

Citata Nr. 7218

Tiesa, tam tikromis aplinkybėmis ir sveikiausias, linksmiausių plaučių žmogus gali ryžtis savižudybei, jei kančių mastas ir neišvengiamai artėjanti nelaimė pranoks mirties baimę.

Citata Nr. 7197

Pasakiau, kad nors neįmanoma paneigti mirties fakto, galima stipriai pakeisti savo požiūrį į jį. Ir iš asmeninės, ir iš profesinės patirties žinau, kad labiausiai mirties bijo tie, kas nesijaučia gyveną visavertį gyvenimą. Darbinė formulė butų tokia: kuo mažiau tikro gyvenimo, tuo daugiau neįgyvendintų galimybių, tuo stipresnė mirties baimė … Stengiausi padėti jai suvokti, kad nors mirties faktas pragaištingas, mintis apie mirtį mus gelbsti. Kitaip tariant, suvokus mirtį, atsiveria kitokia gyvenimo perspektyva, raginanti mus keisti prioritetus … Pamaniau, kad įsisąmoninusi mirtį Betė irgi išmoks svarbią gyvenimo pamoką: gyventi reikia dabar, gyvenimo negalima be galo atidėlioti.

Citata Nr. 7093

Praradęs viltį nustosi bijoti.

Citata Nr. 6959

Bailys – pavojingiausias žmogus, jo labiausiai reikia bijoti.

Citata Nr. 6862

Bailys pavojingesnis už visus kitus žmones, jo bijoti reikia labiausiai.

Citata Nr. 6729

Baimė užkrečiama taip pat kaip sloga ir kievieną sykį daro iš vienaskaitos daugiskaitą.

Citata Nr. 6701

Darykite tai, ko bijote, ir baimė neišvengiamai išnyks.

Citata Nr. 6686

Iš amžiaus, nepažinusio vilčių, gimsta amžius, nepažįstąs baimės.

Citata Nr. 6334

Kas nuo baimės bėga, tas į duobę įpuola.

Citata Nr. 6313

Daugelis psichologų linkę ypač akcentuoti šeimynines žmonių nerimo ir baimės priežastis, tačiau ne mažiau svarbi yra ir visuomenės įtaka, kadangi visuomenė – tai šeimos šeima. Ir jeigu ji serga, tai visoms joje esančioms šeimoms teks kovoti su tokiomis pačiomis negaliomis. Iš vaikystės paveldėjau posakį: cultura cura, kultūra gydo. Jei visuomenės kultūra yra gydanti, joje gyvenančios šeimos taip pat išmoksta gyti; jose būna mažiau nesantaikos, daugiau gerumo ir atlaidumo, mažiau kartėlio, kur kas daugiau gailestingumo ir meilės.

1 2 3 7
banner