Citata Nr. 7231
Vadovas . Valstybė . ŽmogusJei žmogus – nesvarbu, kam jis vadovauja, – tvirtai žino, ko kiekvienu atveju reikia, ir geba tai parūpinti, tai tikrai bus geras vadovas: choro, ūkio, valstybės arba kariuomenės.
Citata Nr. 6833
Dievas . Išmintis . Tauta . Valstybė . ŽmogusAr nemanai, kad pačios seniausios bei išmintingiausios žmonių bendruomenės – valstybės ir tautos – labiausiai garbina dievus, o paties išmintingiausio amžiaus žmonės būna patys dievočiausi?
Citata Nr. 5350
Dievas . Gyvenimas . ŽmogusSokratas patardavo visai nesvarstyti klausimų, kaip dievai yra sutvarkę anapusį gyvenimą: nei jis esąs žmonėms pažinus, nei dievams patiktų tyrinėjantis tai, ko patys nepanorėjo žmonėms atskleisti.
Citata Nr. 4470
Laimė . TobulumasJuk, mano nuomone, geriausiai gyvena tas, kuris siekia didžiausio tobulumo, o laimingiausiai – tas, kuris dažniausiai gali pajusti, kaip artėja prie šio tobulumo.
Citata Nr. 3817
AtmintisNiekas nieko negali išmokti, jei mokytojas nepatinka. – „Atsiminimai apie Sokratą“.
Citata Nr. 3450
Gyvenimas… niekas nieko negali išmokti, jei mokytojas nepatinka.
Citata Nr. 2307
Dovana . ŽmogusTiktai blogus žmones greičiau prisiviliosi dovanomis, o gerus lengviausiai palenksi geru elgesiu.
Citata Nr. 2213
Laimė . Nelaimė . Vadovas . ValstybėArba vėl pagalvokime, kas išeitų, jeigu kas nors užsimanytų pasirodyti geru karvedžiu arba laivo vairininku, pats toks nebūdamas? Argi toks nesikrimstų, jei nesugebėtų įtikinti aplinkinių, kad sugebės eiti šias pareigas? O jei įtikintų – ar nebūtų dar didesnė nelaimė? … Tokiu pat būdu Sokratas įrodinėdavo, kad … didžių didžiausias apgavikas tas, kuris, būdamas nieko nevertas, įtikina tėvynainius, neva įstengsiąs vadovauti valstybei.
Citata Nr. 2070
Išmintis . Protas . ŽmogusMat jėga priversti žmonės jaučiasi tarytum būtų apiplėšti ir ima neapkęsti, o įtikintieji prisiriša, tarsi būtų pamaloninti. Todėl išmintingas žmogus prievartos nenaudos, jos griebsis tik tas, kuris turi daug jėgos ir maža proto. Be to, prievarčiam žmogui visada dar reikia sąjungininkų (ir nemažai!); o sugebantis įtikinti nereikalingas nė vieno bendrininko: jis žino, kad įtikinti pajėgs ir vienas pats. Jam mažiausiai paranku žudyti – juk kas žudys žmogų, jei, palikęs gyvą bei įtikinęs, galės pasinaudoti juo kaip panorės?