Author: Gintaras Beresnevičius

Citata Nr. 7803

Tiesos klausimais turi užsiimti profesionalai – teologai ir fizikai teoretikai.

Citata Nr. 7345

Šaltis gerai, gerai profilaktiškai. Vabalų gal bus mažiau Neringoje ir apsinuodijusių erkių parkuose. Tačiau mes juk lietuviai. Kada tie smetoniški šalčiai ateina, kremtamės, kad žiema pas mus šalta. Ir kad pumpurėliai visokie neišgyvens.

Citata Nr. 5954

Tiesiog dabar Lietuvoje veikia panaši sistema kaip ir LDK ne pačiais geriausiais jai laikais – elitas turi visas teises, laisves, kosmopolitizuojasi ir atitrūksta nuo šalies reikalų. Ir nepastebi, kad valdo jau nebe jie.

Citata Nr. 5329

Jeigu žmogus istorinės atminties kratosi – yra net negimęs.

Citata Nr. 4585

Lietuviai – barbarai, karinga tauta. Tokiai tautai reikia herojų, kurie ją suvienytų.

Citata Nr. 3776

Žaidžiame ne tam, kad nugalėtume ar sutriuškintume, žaidžiame, kad plunksnos parūktų. Žaidimas atsirado iš nuobodulio, ir žaidžiant mėgstamą žaidimą nenuobodžiaujama.

Citata Nr. 3401

Tebesame pavydūs, šykštūs, tik darbo niekada nesibaidantys – tai valstiečio genai.

Citata Nr. 2235

Modernaus baltiškumo idėja yra pajėgi atremti globalizuoto pasaulio iššūkius, o civilizacijų lyginamieji tyrimai ir komparatyvistika apskritai padėtų suprasti būsimus kitus, su kuriais teks gyventi šalia.

Citata Nr. 2110

Paveikslai, vaizdai, kurie nebijo būti ant pačių švelnumo briaunų. Aštri pasaka, nebijanti savęs ir savo logikos, įsiskverbimas į patį švelnumo epicentrą. Jos vaizdai ir herojai drąsiai švelnūs. Fėjos ir obuoliai, slėpiningos figūros ir fėjos, laimėjusio gėrio pasaulis, kuriame gėris vėl ima tverti sau opozicijas. Idant atpažintų save jau kitam matmeny. Tai ne fantazijos, tai esamybė iššaukta per jas, trapi, svajinga, pulsuojanti grožio jėga ir apsisupusi ilgesio horizontu, kurio ribos apsaugo dailininkės herojus taip, kad jie gali žiūrėti ir matyti taip laisvai, kad iš jų švelnumo išsivynioja grožio ašmenys.

banner