Citata Nr. 6032
Žanas Žakas RusoGimdydamas ir maitindamas vaikus, tėvas atlieka tik trečdalį užduoties. Jam privalu žmonių giminei duoti žmonių, visuomenei – visuomeniškų žmonių, valstybei – piliečių. Kiekvienas žmogus, galintis mokėti tą trigubą skolą ir to nedarantis, nusikalsta; ir galbūt nusikalsta dar labiau, temokėdamas jos tik pusę. Kas negali įvykdyti tėvo pareigų, tas neturi teisės juo būti.
Citata Nr. 5785
Tomas Moras… tautų kariuomenės sugriovė viena ar kita proga ne tik jų valstybę, bet sunaikino jų laukus ir pačius miestus. O kad nėra didelės būtinybės kareivius telkti, aišku iš to, kad net prancūzų kariai, kovose užgrūdinti, susidūrę su jūsų naujokais, ne dažnai gali pasigirti pergale … Šiaip ar taip, man atrodo, valstybei nėra naudinga, laukiant karo, kurio niekada nebus, jeigu tik nenorėsite, laikyti didžiulę tokių žmonių minią: jie kenkia taikai, kuria reikia daug labiau sielotis, negu karu.
Citata Nr. 5327
Stefan WhildeŠvedai taip pat yra viena labiausiai sergančių tautų pasaulyje. Nors apie švedų gerovę plačiai žinomą, o jų tikėjimas cheminiais paliatyvauis vergiškas, žmonės čia šliaužioja keliais prislėgti pareigos, nusivylimo ir visokiausių negalių. Kuo daugiau skiepų vaikams išverčiam į rinką, tuo ligotesni vaikai, kuo daugiau įstatymų ir taisyklių prikaukšima, tuo nuožmesnė visuomenė. Kuo ligotesni vaikai ir nuožmesnė visuomenė, tuo daugiau valdžios atitenka Valstybei ir Kapitalui.
Citata Nr. 5254
Hermanas HesėJei sunyksta muzika, tai tikras ženklas, kad smunka valdžia ir valstybė.
Citata Nr. 5253
Džordžas BernsasLiūdna, kad vieninteliai valstybe rūpintis mokantys žmonės dažnai vietoj to vairuoja taksi arba kerpa plaukus.
Citata Nr. 5217
Liutauras DegėsysIr atrodo, kad valdžios ir vėl to nesupranta. Kad valstybė ir visuomenė yra žmogaus galvoje. Kad žmonių negali priversti arba kad gali visus priversti trumpam, arba dalį – ilgam, bet negali priversti visų visam laikui. kad jėga ir prievarta nesukursi visuomenės. kad tik vidinė prievarta, tik vidinis įsipareigojimas sau pačiam gali sukurti bendriją.
Citata Nr. 5151
Kinų patarlėsKad žengtum dorovės keliu ir ugdytum savyje tiesą, turi būti ramus kaip medis arba akmuo. Užteks bent vieną kartą ko nors užsigeisti, ir tu atsidursi aistrų pasaulio nelaisvėje. Kad atneštum pasauliui naudą ir įvestum tvarką valstybėje, turi būti abejingas kaip plaukiantis debesis ir vandens plynė. Užteks bent kartą kuo nors susižavėti, ir tu įklimpsi tuštybės pasaulyje.
Citata Nr. 5055
Viktoras HugoTikrų valstybės veikėjų skiriamasis bruožas yra tas, kad jie moka gauti naudos iš kiekvienos būtinybės, o kartais net lemtingai susiklosčiusias aplinkybes pakreipti valstybės gerovei.
Citata Nr. 5013
Dmitrijus MendelejevasMokykla yra didžiulė jėga, lemianti tautų bei valstybių buitį ir likimą pagrindiniais mokyklinio švietimo sistemos dalykais ir principais.
Citata Nr. 4565
Platonas… valstybė, kurioje mažiausiai siekia valdžios tie, kuriems dera valdyti, yra geriausiai valdoma; joje nekyla jokių kvirčų (…) O jeigu skurdžiai, išalkę turtų, braunasi į valdžią, tikėdamiesi iš jos ir sau atsiplėšti kąsnelį, valstybė negali būti gerai tvarkoma, nes dėl valdžios kovojama, ir šis vidinis karas pražudo ir jame dalyvaujančius, ir visą valstybę.
Citata Nr. 4387
Visvaldas LegkauskasSavimonė yra tiek stabili, kiek yra stabilios ją formuojančios aplinkos sąlygos. Tapatumas ir savimonė formuojasi bendraujant, o bendravimui pagrindą suteikia bendri socialiniai vaizdiniai. Socialiniai vaizdiniai yra žinių visumos apie kuriai nors žmonių grupei … svarbius patyrimo objektus (S. Moscovici. 1988) … Pagrindinė socialinių vaizdinių funkcija yra suteikti stabilią prasmių sistema, kurioje galima būtų kurti tapatumą ir savimonę … Socialinė savimonė yra psichologinis socialinių vaizdinių atspindys. Todėl konkretaus savimonės elemento stabilumas glaudžiai susijęs su atitinkamą socialinį vaizdinį palaikančio socialinių įtakų tinklo (t.y. draugai, žiniasklaida, valstybės institucijos ir pan.) stabilumu.
Citata Nr. 4021
Dalius JonkusJei tiesa ir teisingumas yra suprantamos kaip abstrakcijos, kurios lengvai pakeičiamos utilitarinėmis ir hedonistinėmis konkretybėmis, tai tada reliatyvizmaqs tampa legitimia mokslų ir moralės paradigma. Taip atsiranda tokie monstrai kaip atskirų socialinių klasių tiesa, rasinis teisingumas ir t.t. Individo gyvenime ir valstybėje ima dominuoti ne vertybės, bet interesai. Nebėra nieko vertingiau už atskiro individo ar valstybės interesus, kuriuos kiekvienas privalo egoistiškai ginti. Kita vertus, siekdami maksimalaus naudingumo ir pasitenkinimo individai skatinami būti konformistiški. Jie privalo kuo labiau prisitaikyti prie jau egzistuojančių visuomenės nuostatų ir visuotinai sankcionuotų įsitikinimų. Gurwitschus teigia: "Konformizmas tampa tiesos kriterijumi".
Citata Nr. 3845
Noamas ChomskisValstybės teisės egzistuoti pripažinimo klausimas buvo išgalvotas tiktai Izraeliui. Kita vertus žmonės turi teisę egzistuoti. Taigi, žmonės kurie gyvena žemėje – izraelitai ir palestiniečiai – turi teisę gyventi saugiai ir taikoje.
Citata Nr. 3703
Abraomas KulvietisYra daug lietuvių, išsimokslinusių, kurie galėtų būti naudingi valstybei […] Skaudu, kad, trokšdami dirbti saviesiems, dabar dirbame svetimiesiems.
Citata Nr. 3434
Jonathan Haidt… knygoje „Prabangos karštligė“ („Luxury Fever“) R. Frankas … nagrinėja kitą iracionalumo apraišką … kodėl, valstybei tapus turtingesnei, jos piliečiai jaučiasi mažiau laimingi.
Citata Nr. 3278
Volteris LipmanasŽurnalistas gali ir turi parodyti žmonėms tiesos, kuria jie grindžia savo nuomones, netvarumą, ir kritikuodamas bei agituodamas turi skatinti socialinį mokslą kurti praktikoje geriau tinkančias socialinių faktų formuluotes, o valstybės veikėjus paskatinti organizuoti veiksmingesnius socialinius instututus. Kitaip sakant, spauda gali kovoti už tiesos, kurią galima paskelbti laikraščiuose, erdvės praplėtimą. Tačiau vertinant pagal tai, kaip šiandien organizuota socialinė tiesa, galima sakyti, kad spauda nepajėgi kiekviename numeryje pateikti tą žinių kiekį, kurio reikalauja demokratinė visuomeninės nuomonės teorija.
Citata Nr. 2916
Samiuelis SmailsasEsti daug žmonių, apie kuriuos galima sakyti, jog jie nieko neturi pasaulyje ir yra tik dori žmonės, vis dėlto jie jaučiasi tokie galingi savo doroje kaip nė vienas karalius savo valstybėje.
Citata Nr. 2897
Plinijus JaunesnysisKaip žmoguje, taip ir valstybėje sunkiausia liga prasideda galvoje.