About Sorenas Kirkegoras

(1813 m. gegužės 5 d. – 1855 m. lapkričio 11 d.) buvo žymus danų filosofas, teologas, laikomas egzistencializmo pradininku. Ne paslaptis, kad ne tik jo kūriniai, buvo įdomūs, tačiau ir jo gyvenimas buvo kupinas įvairiausių įdomiausių niuansų. Kūrinys „Baimė ir drebėjimas“ savo laiku, sulaukė didžiulio susidomėjimo ir šis susidomėjimas buvo toks, kokio tikėjosi pats autorius.

All posts by Sorenas Kirkegoras

Nelaimė yra ne ta, kad mylimieji negali vienas kito turėti, bet kad jie negali vienas kito suprasti. Ir šis sielvartas juk yra be galo gilesnis negu tas, apie kurį žmonės kalba; mat ši nelaimė taikosi į meilės širdį ir sužeidžia amžinybei, skirtingai ne taip, kaip kita nelaimė, užkliudanti vien tai, kas išoriška ir laikiška, o didžiadvasiui esti tarsi pokštas: kad mylintieji negauna vienas kito laike.

Nedidelėjė šalyje kiekvienoje kartoje vargu ar gimsta trys poetai. bet kunigų – pakankamai, daug daugiau, negu gali gauti paskyrimą. Poeto atžvilgiu kalbama apie pašaukimą; kad taptum kunigu daugumos žmonių (taigi krikščionių) supratimu užtenka išlaikyti egzaminą. Ir vis dėlto tikras kunigas pasitaiko dar rečiau negu tikras poetas …

banner