Frydrichas Nyčė - Citatos, Mintys, Posakiai


Pamišę individai – tai labai retas reiškinys, o štai pamišusios grupės, partijos, tautos, epochos – tai tiesiog taisyklė.

Kai labai protingi žmonės sutrinka, jais pradedama nepasitikėti.

Kuo aukštesnį tašką pasieksi šiandien, tuo labiau išlavinsi jėgas ir rytoj galėsi įkopti dar aukščiau.

Labai dažnai žmonės klysta: drąsos reikia turėti ne išsakyti savo įsitikinimams, bet atakuoti kito žmogaus įsitikinimus.

… iš esmės visada buvo draudžiama tik tiesa.

Palyginę vyrą ir moterį apskritai, galime pasakyti: moteris nesugebėtų taip genialiai puoštis, jei neturėtų antrojo vaidmens instinkto.

Kad "Naujasis Testamentas", visais atžvilgiais rokoko skonio apraiška, buvo sujungtas su "Senuoju Testamentu" į vieną knygą – Bibliją, "knygą pačią savaime", – tai turbūt didžiausias akiplėšiškumas ir "dvasios nuodėmė", slegianti literatūrinės Europos sąžinę.

Kas negeba meluoti, nežino, kas yra tiesa iš viso.

Blogai stebime gyvenimą, jei nematome rankos kuri užmuša gailėdama.

Suvaržyta širdis, laisvas protas, – tvirtai supančiojus ir įkalinus širdį, daug laisvės galima duoti protui.

Užminta kirmėlė susiraito į kamuolį. Tai protinga. Taip ji sumažina tikimybę būti užminta dar kartą. Moralės kalba: nusižeminimas.

Tad iškyla nemažas pavojus, kai joms [moterims] patikima politika ir viena kita mokslo sritis… Nes kas gali būti didesnė retenybė už moterį, kuri iš tikrųjų žino, kas yra mokslas?

Tebijo vyras moters, kada ji neapkenčia: nes vyras sielos gelmėje tėra tik piktas, o moteris – niekšinga.

Tu šviesulį didysis! Kokia gi būtų tavo laimė, jei neturėtum tų, kuriems siunti tu šviesą savo!

Jei moteris turi polinkį į mokslus, tai jos lytiškumas dažniausiai būna sutrikęs… Moteriai nerūpi tiesa! Nuo amžių amžinųjų moteriai niekas nėra toks svetimas, atgrasus, priešiškas kaip tiesa – jos didysis menas yra melas, jos svarbiausias reikalas – iliuzija ir grožis.

Daug apie save kalbėti – tai vienas iš galimų būdų pasislėpti.

Suvilioti artimą gerai nuomonei apie save ir po to visa širdimi patikėti to artimo nuomone – kas gali prilygti moteriai šiame mene?

Aš tai padariau, – sako mano atmintis. „Aš negalėjau to padaryti“, – sako mano nepalenkiamas išdidumas. Galų gale atmintis pasiduoda.

Reikia atsisakyti blogo skonio – geisti sutikti su daugelio nuomone. „Gėris“ nustoja būti gėriu, nuskambėjęs iš kaimyno lūpų. Tuo labiau „visuotinis gėris“ – iš kur jam rastis! Žodis prieštarauja pats sau – tai, ką gali turėti visi, visada turi menką vertę. Pagaliau turi būti taip, kaip yra ir buvo visada: dideli dalykai – dideliems, prarajos – giliems, švelnumas ir šiurpas – subtiliems, žodžiu, visi reti dalykai – retiems.

Siela, suvokianti, jog yra mylima, bet pati nemylinti, atskleidžia savo nuosėdas: tai, kas joje žemiausia, iškyla į paviršių.

… negalėjimas meluoti toli gražu nėra dar meilė tiesai.

Savo principais mes siekiame arba kovoti su savo įpročiais, arba juos pateisinti, arba garbinti, arba smerkti, arba slėpti, – gali būti, kad du vienodų principų žmonės siekia visiškai skirtingų dalykų.

Pirmas dalykas, pagal kurį kuo nuodugniausiai tiriu žmogų, ar jis turi distancijos jausmą, ar mato visur žmones esant skirtingus pagal rangą, laipsnį, tvarką, ar skiria: jei taip, jis yra gentilhomme; bet kuriuo kitu atveju … canaille …

Kerštas yra žmogiškiau nei keršto nebuvimas.

Ne žinojimas, o širdis gali padaryti mus laimingus.


Populiariausios Citatos
 • Citata Nr. 4408 (4870)
  … dorybė būdinga tik apšviestai, mokytai, nuolatiniu lavinimu aukštybes pasiekusiai sielai. Mes ir gimstame tam, tačiau be šito. Net geriausieji prieš lavindamiesi turi polinkį į dorybę, bet ne dorybę.
  Seneka
 • Citata Nr. 3040 (2987)
  Džiaugiuosi, kad nesu įsimylėjęs ir nesu patenkintas pasauliu. Man patinka būti viskuo nepatenkintam. Įsimylėję žmonės dažnai tampa irzlūs, pavojingi. Jie praranda teisingumo jausmą. Praranda humoro jausmą. Tampa nervingi, psichiškai nesveiki nuobodos. Jie net tampa žudikais.
  Charles Bukowski
 • Citata Nr. 3961 (2123)
  Kalba yra žmogaus dvasios organas, žmogaus minties ir jausmo išraiška, ja kalbančios genties visuomeninio ir privačiojo gyvenimo veidrodis, genties intelektualinių ir moralinių vertybių saugykla, ryšys, siejantis laiką ir erdvę, vienijantis visas kartas ir asmenybes, individus, ir kartu – gyvas, tradicinis svarbiausių įvykių bei genčių tarpusavio santykių metraštis.
  Antanas Baranauskas
 • Citata Nr. 2391 (2078)
  Mūsų atmintis - tarsi gyva būtybė, turi savo charakterį, savo įgūdžius. Ji gali ilgus metus saugoti kokį menkniekį, matytą vaikystėje, bet gali ir klastingai nuvilti - pasišaipyti iš mūsų: ji staiga atsisakys prisiminti formulę, kurią išmokote prieš valandą.
  Viktoras Pekelis
 • Citata Nr. 4077 (1850)
  Laimė – turėti didelę, mylinčią, rūpestingą šeimą kitame mieste.
  Džordžas Bernsas
 • Citata Nr. 3683 (1765)
  Žmogus, turėdamas vieną motyvą, nieko nedaro.
  Samuelis Teiloras Kolridžas
 • Citata Nr. 2983 (1719)
  Tolerancija – tai toks reiškinys, kai priklausomo elgesio arba prisirišimo objekto nuolatos norima arba norima vis daugiau, siekiant pasitenkinimo. Niekada nepakanka to, ką turi ar darai. Galima įsivaizduoti, kad tai maždaug toks pojūtis: „Jei tik galėčiau gauti šiek tiek daugiau, viskas būtų puiku“. Tačiau iš tiesų apie toleranciją žmogus paprastai nežino; ji būna užmaskuota.
  Džeraldas Gordonas Mėjus
 • Citata Nr. 3207 (1641)
  Prieš kiekvieną kuriantį veiksmą eina griaunantis.
  Pablo Pikaso
 • Autoriai (1577)
  [userlist role="author"]
  admin
 • Citata Nr. 1762 (1511)
  Myliu Tave labiau nei vakar, bet mažiau negu rytoj.
  Paulas Koelas
Avast Free Antivirus
Projekto progresas
Autoriai – 1363
Citatos – 5252

Sveiki , šiandien yra Ketvirtadienis, 2019/01/17
banner